fbpx
Rozmiar_obrączki_Zaczyk_Jewellery

Rozmiar obrączki – jak poprawnie zmierzyć wielkość palca?

Rozmiar obrączki dla Przyszłej Pary Młodej to bardzo ważna i istotna kwestia. Zapewne nikt z Was nie chciałby nosić obrączki zbyt ciasnej, która powodowałaby uczucie dyskomfortu i ucisku. Jak i obrączki zbyt luźnej, przy czym obawiać się jej zgubienia.  

 Mierzenie palca to niekiedy nie lada sztuka. Jedną z rzeczy, które przyszłym małżonkom sprawiają największą trudność to właśnie odpowiedni dobór rozmiaru obrączek. Dlatego wszystkim parom przychodzącym na spotkanie do Naszego salonu w jak najlepszy i profesjonalny sposób staramy się pomóc w doborze tego odpowiedniego rozmiaru.  

Złotą zasadą, którą usłyszycie od Nas będąc na spotkaniu, jest to, iż obrączka powinna z delikatnym oporem przechodzić przez staw palca serdecznego prawej dłoninie powodując obtarć. Obrączka powinna także z delikatnym oporem schodzić z palca. W Polsce przyjęło się, że obrączkę nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. Jednak wielu z Was zmieniając tę tradycję postanawia nosić obrączkę na lewej dłoni – jak sami mówicie „bliżej serca”. 

 CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ROZMIAR PALCA

Aby odpowiednio dobrać rozmiar obrączki musicie pamiętać o tymże na rozmiar palca ma wpływ wiele czynników. Są to m.in.: temperatura otoczenia, pora dnia jak i również dieta, która powodując nagromadzanie wody w organizmie. Nadmiar wody w organizmie spowodować może, że obwód palca zmienić się może nawet o 1-2 rozmiarów. Dlatego istotną informacją, którą przekazujemy naszym klientom jest to, aby pomiaru dokonywać o różnych porach dnia. Jednak z doświadczenia swojego jak i opinii klientów możemy stwierdzić, iż najlepszą porą na pomiar jest popołudnie. Wtedy dłonie są pozbawione porannego obrzęku i wystarczająco rozruszane. Dlatego tak ważna jest pora dnia o której będziemy dokonywać pomiaru. Wielu z Was największy obrzęk odczuwa rano, tuż po przebudzeniu oraz wieczorem, tuż po całym dniu pracy.   

Słyszymy często od Was „dlaczego raz obrączka jest dobra a raz nieco za ciasna”. Jest to zupełnie naturalne zjawisko, ponieważ jak już wyżej wspomnieliśmy na rozmiar naszego palca wpływa wiele czynników. Pary Młode, które wyboru obrączek dokonują w sezonie zimowym, muszą wziąć pod uwagę to, że latem dłonie puchną i noszenie obrączki może stać się niekomfortowe. Natomiast zimą częsty problem opuchniętych dłoni znika i wówczas obrączka może stać się nieco luźniejsza.  

Przed ogromnym problemem w trakcie wyboru rozmiaru obrączki stają niekiedy kobiety będące w ciąży. Zdarza się, że w jej trakcie palce mogą być bardzo nabrzmiałe. Jednak po porodzie ich obwód zazwyczaj wraca do normalności.  

 Pytacie Nas często jak obrączka powinna zachowywać się na palcu? Prawdę mówiąc jest to indywidualna sprawa, ponieważ każdy z Was ma zupełnie inną budowę palca. Zdarza się, że staw jest dużo grubszy/szerszy niż paliczek, na którym nosimy obrączkę. Tutaj niestety choćbyśmy bardzo chcieli niewiele możemy doradzić. Ważne jest, abyście nosząc obrączkę czuli się w niej komfortowo i wygodnie. Aby obrączka nie spadła z palca i naturalnie nie może również go uciskać.  

 Prawa i lewa dłoń posiadają dwa różne rozmiary przy założeniu tych samych palców. W przypadku osób praworęcznych serdeczny palec prawej dłoni będzie większy niż ten sam palec u lewej dłoni. Ta sama sytuacja na odwrót będzie wyglądała u osób leworęcznych.  

 Prawidłowy dobór rozmiaru obrączek jest jedną z najistotniejszych rzeczy. Obrączka będzie ona towarzyszyła Wam na palcu każdego dnia. Najważniejsza jest wygoda i właśnie tym radzimy kierować się w wyborze odpowiedniego rozmiaru. 

Wiele kobiet na pytanie „jaki jest rozmiar obrączki” sugeruje się rozmiarem dotychczas noszonego pierścionka zaręczynowego. Dobrze dobrany rozmiar pierścionka o stosunkowo wąskiej szynie zazwyczaj sugeruje dobór obrączki o 1 rozmiar większy. Jednak pamiętajcie Panie o tym, że prawie zawsze rozmiar obrączki jest większy niż rozmiar Waszego pierścionka zaręczynowego.  

SZEROKOŚĆ OBRĄCZKI I WERSJE PROFILOWANIA A ODPOWIEDNI DOBÓR ROZMIARU

Na dobór odpowiedniego rozmiaru obrączki nie tylko ma wpływ stan zdrowia oraz temperatura otoczenia. Ważną informacją jest to jakiej szerokości obrączkę wybierzecie.  

Standardowym i najczęściej wybieraną przez Was szerokością obrączki jest  5 mm. Jednak to jaką docelową szerokość wybierzecie jest bardzo indywidualne i zależy m.in.: od długości oraz grubości palców. Doświadczenie pokazało Nam, że osoby mające krótsze i nieco grubsze palce zazwyczaj wybierają obrączki węższe, tak aby wysmuklić optycznie palec. Panowie zaś mający duże i masywne dłonie wybierają obrączki nieco szersze, gdyż zbyt wąska obrączka łatwo mogłaby „zginąć” na dłoni.  

Warto pamiętać, że pomiaru palca najlepiej dokonywać miarą o szerokości przyszłej obrączki. Zdarza się, że im szersza obrączka tym niekiedy potrzebny jest większy rozmiar, gdyż większa jest powierzchnia styku ze skórą palca. Dlatego zanim zdecydujecie się na to jaką inkrustację posiadać ma obrączka wybierzcie jej szerokość.  

 Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć to to, że wersje profilowania wewnątrz obrączki mają ogromny wpływ na ich rozmiar. W Naszym artykule na blogu jak również w informacjach na Naszej stronie internetowej mieliście okazję przeczytać, iż w Naszym salonie posiadamy różne wersje profilowania obrączek, które mają znaczący wpływ na rozmiar. Wybierając obrączki wykonane z dowolnego koloru złota posiadają one dwie wersje profilowani : płaski oraz soczewkę. Tak jak w przypadku soczewki, obrączka będzie bardziej pracowała na palcu, tak obrączka o profilu płaskim będzie bardziej przylegała do skóry palca. Spotykamy się z sytuacjami, kiedy osoba mająca powszechny problem z puchnięciem dłoni, wybierając profil płaski sięga po obrączkę o 0,5 czy nawet 1 rozmiar większą. Soczewka, którą wybierzemy wewnątrz odgrywa ogromną rolę. Odpowiada za to, aby na Waszym palcu nie pojawiły się obtarcia oraz aby noszenie obrączki nie powodowało dyskomfortu.  

 sytuacji kiedy przyjazd do Naszego salonu w celu sprawdzenia rozmiaru Waszej docelowej obrączki jest niemożliwy, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w lokalnym salonie. Obsługa salonu z pewnością nie odmówi Wam pomocy. Jednak każdy jubiler posługuje się inną rozmiarówką. W Naszym salonie posługujemy się standardową europejską rozmiarówką. Nie będąc pewnym co do rozmiaru  zawsze warto poprosić jubilera nie tylko o rozmiar obrączek, ale o podanie średnicy wewnętrznej obrączki w mm – naszą rozmiarówkę przedstawiamy tutaj   

Zdecydowanie odradzamy, aby do pomiaru rozmiaru obrączki używać suwmiarki, ponieważ w trakcie takiego pomiaru palec w bardzo łatwy sposób poddaje się ściskaniu i rozmiar obrączki może okazać się zbyt mały.  

 Jak widać istnieje wiele czynników, które mają ogromny wpływ na to czy wybrany przez Was rozmiar obrączki będzie idealny. Aby znaleźć idealny rozmiar obrączki wystarczpamiętać o tym, że obwód Naszego palca nie jest niezmienny. Skorzystajcie z powyższych porad i cennych informacji. Z tymi wiadomościami nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali obrączki, które będą towarzyszyły Wam na nowej drodze życia. Oddajcie się w ręce profesjonalistów a dobór rozmiaru będzie zaskakująco prosty.