fbpx
Projektowanie bizuterii

Projektowanie biżuterii

JAK POWSTAJĄ NASZE PROJEKTY?

Każdy Nasz najnowszy projekt zaczyna się od… kartki i ołówka. Dzięki nim w łatwy sposób nanieść ulotną myśl, która krąży w Naszym umyśle. Ołówek i papier pozwalają na szybkie oszacowanie proporcji oraz wyglądu projektu.  Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie moment natchnienia warty utrwalenia na kartce papieru. Wizja każdego nowego projektu kiełkuje w Naszych głowach, starając się, aby każdy nowy projekt był niepowtarzalny. W Naszej pracy stawiamy przede wszystkim na możliwość indywidualnych projektów, dzięki którym Wasze pomysły będą odwzorowane na obrączkach. Projektowanie biżuterii z Wami to dla nas przyjemność!

JAK WYGLĄDA PROJEKTOWANIE OBRĄCZEK W ZACZYK JEWELLERY?

Każda wizyta w Naszym salonie przebiega w kilku etapach. Wielu z Was przyjeżdżając do Naszego salonu ma już w głowie model, który chwycił go za oko. Jednak często początkowy plan lega w gruzach widząc modele obrączek na żywo 😊 Wówczas w głowach i Waszych i Naszych kreuje się wizja na obrączki, które sprostają Waszym wymaganiom.

WYBÓR KRUSZCU

W pierwszym etapie całego projektu musicie zdecydować o tym z jakiego kruszcu mają zostać wykonane Wasze obrączki. Wykonujemy obrączki z każdego koloru złota – od żółtego, po biel czy róż o próbie 585. Kolejnym kruszcem, który cieszy się nie małym zainteresowaniem jest stal. Jest to idealny odpowiednik białego złota. Obrączki tytanowe zaś dzięki kolorystyce zwracają na siebie szczególną uwagę. 

ODPOWIEDNIA SZEROKOŚĆ

Szerokość obrączek to jeden z najważniejszych elementów całego projektu. W zależności od inkrustacji oraz projektu szerokość obrączki może wynosić od 3 mm. Standardowym i najczęściej wybieraną przez Was szerokością obrączki jest  5 mm. Jednak to jaką docelową szerokość wybierzecie jest bardzo indywidualne i zależy m.in.: od długości oraz zgrabności palców. Wybierając szerokie obrączki należy pamiętać, że codzienne użytkowanie jej jest mniej komfortowe niż w przypadku węższych obrączek. Wybór szerokich obrączek to kompromis pomiędzy estetyką a wygodą. Wymagają one odpowiednio starannie dobranych rozmiarów, ponieważ ich dobór jest jedynym warunkiem komfortowego noszenia.

ROZMIAR

Jedną z ważniejszych rzeczy, przez którą musimy przejść podczas spotkania jest dobór rozmiaru.  Załoga Zaczyk Jewellery pomoże Wam przejść przez ten etap i pomóc w doborze odpowiedniego rozmiaru. Poniżej załączamy link do artykułu dotyczącego odpowiedniego doboru rozmiaru, który warto przeczytać: https://zaczykjewellery.pl/rozmiar-obraczki/

PROFIL

U par, które decydują się na obrączki złote wybór toczy się miedzy dwoma profilami: płaskim i soczewką wewnątrz. U par, które decydują się na obrączki złote wybór toczy się miedzy dwoma profilami: płaskim i soczewką wewnątrz. Jeśli decydujecie się na obrączki tytanowe lub stalowe skorzystać możecie z opcji profilu Light oraz Standard. Jednak nie wszystkie modele Naszych obrączek możliwe są do wykonania w obu profilach. Ale spokojnie! Podczas projektowania Waszych obrączek obsługa poinformuje Cię jakie modyfikacje są możliwe.

DREWNO? KAMIEŃ?

Projektowanie biżuterii – inkrustacja… Chyba najbardziej emocjonującym momentem w trakcie projektu jest wybór inkrustacji. To na co się zdecydujecie zależy tylko od Waszej wyobraźni i kreatywności. W zależności od wybranej szerokości obrączki możecie odpowiednio dobrać jej szerokość zdobienia. W Naszej pracowni macie możliwość wyboru inkrustacji z drewna bądź kamienia. Umożliwiamy indywidualny dobór oraz mieszanie kilku minerałów, co pozwala na to, aby Wasza obrączka była nietuzinkowa. W trakcie kreowania swoich wymarzonych obrączek możecie zdecydować o wszystkim.  Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i połączenia, jakich nie znaleźliście na Naszej stronie.

PODSUMOWUJĄC

Zapewne jako przyszli małżonkowie pragniecie obrączek ślubnych, które w pełni oddadzą Wasze uczucia. Z myślą o Was w ZACZYK JEWELLERY istnieje możliwość personalizacji obrączek, co zyskuje coraz więcej zwolenników. Możliwość stworzenia obrączki pozwala na wybór koloru złota, rodzaju zdobienia, jak i również umieszczenia bardziej osobistych grawerunków: imiona, data, sentencja itp. Dlatego jeśli poszukujecie Państwo oryginalnych i niespotykanych obrączek ślubnych, które staną się ponadczasowym symbolem Waszej miłości – to idealnie trafiliście! Zachęcamy do przysyłania swoich pomysłów. Projektowanie biżuterii jest wymagające ale na każdym etapie macie nasze wsparcie!